Zorkun Nerede?

►ZORKUN NEREDE
►NASIL GİDİLİR
zorkun
   Zorkun; Osmaniye iline yaklaşık olarak 27 Km uzaklıkta ve deniz seviyesinden yüksekliği 1575 metredir.
       Osmaniye'ye geldikten sonra Zorkuna ulaşmak çok kolaydır. Arabanız veya her hangi bir ulaşım aracınız varsa asfalt yola sahip yayla yolumuzda, zevkli bir yolculuk yaparak zorkuna rahatça varabilirsiniz. Aracınız yoksa; özellikle yaz mevsimi boyunca, taksi, minübüs ya da belediye otobüsüyle kolayca ulaşabilirsiniz. Kış aylarında malesef ulaşım sorunu vardır. Kendi aracınızla gelmişseniz sorun yok. Bunun sebebi ise Zorkun'un sürekli kalınan bir yerleşim yeri olarak kullanılmamasıdır.
       Zorkun yaylası malesef gerekli ilgiyi görememiştir. Osmaniye il merkezine çok yakın olmasına rağmen kış aylarında adeta ölü bir yer gibidir. Dışarıdan gelebilecek turistlerin kalabilecekleri bir otel, motel, konukevi ne yazık ki yoktur.
      Geleceği parlak, bir o kadar da cazip bir yerdir zorkun. Ama Camii tuvaletleri dışında malesef tuvalet dahi yapılmamıştır. Zorkun yaylasının üvey evlat muamelesi görmesinin arkaplanını bir tarafa bırakırsak, Osmaniye Belediyesinin yapacağı bir kaç basit hizmetle bütün sorunlarının ortadan kalkacağı görünen bir gerçektir.


zorkun

Foto:Behçet ÇINAR            Aralık/2011
zorkun bilgi bankası